Wełna idealna na każdą porę roku!

Naturalna wełna jest idealna na każdą porę roku. Często pytacie, czy wełna jest dobra na lato. Zastanawiacie się również, czy wełna chłodzi w lecie? Czasami spotykamy się z mylną opinią, że podczas ciepłych dni w wełnie jest za gorąco. Ponieważ właśnie rozpoczyna się lato, wyjaśnimy, dlaczego naturalna wełna jest odpowiednia również na ciepłe pory roku.

Pamiętajmy o tym, że wełna okrywa zwierzęta przez cały rok. Oznacza to, że musi chronić zwierzę w różnych warunkach atmosferycznych, najczęściej podczas wysokich temperatur w dzień i niskich w nocy. Podczas gorących dni ochrania i pomaga przetrwać upały, nie dopuszczając do przegrzania, a w nocy chroni organizm zwierzęcia przed wyziębieniem.

Swoją uniwersalność wełna zawdzięcza unikatowym właściwościom, które my skrupulatnie wykorzystujemy w naszych produktach z naturalnej wełny.

TERMOAKTYWNE właściwości wełny

Naturalna wełna zapewnia komfort termiczny w każdej temperaturze. Ta wyjątkowa właściwość włókien wełnianych wynika z tego, że mają one pomarszczoną, łuskowatą strukturę, a pomiędzy nimi tworzą się przestrzenie wypełnione powietrzem. To właśnie one stanowią skuteczny izolator i pomagają zatrzymać ciepło, gdy jest zimno i ochłodzić się, gdy jest gorąco. Dlatego wełna latem chłodzi, a zimą grzeje.

 

BAKTERIOSTATYCZNE właściwości wełny

Podczas wysokich temperatur nasze organizmy mocniej się pocą. W pocie rozwijają się bakterie, które są przyczyną nieprzyjemnych zapachów. Naturalna wełna transportuje pot na zewnątrz i nie pozwala rozwijać się bakteriom na włóknach. Właśnie dlatego produkty z naturalnej wełny nie muszą być często prane. Dla zachowania higieny wystarczy je regularnie wietrzyć. Dotyczy to wszystkich produktów z naturalnej wełny: od wełnianych skarpetek aż po duże koce i kołdry wełniane.

 

HIGROSKOPIJNE właściwości wełny

Naturalna wełna gwarantuje optymalny obieg powietrza. Może wchłonąć nawet 35% więcej wilgoci niż sama waży. Powierzchnia wełny pozostaje sucha, a wilgoć jest magazynowana we wnętrzu włókien. Oznacza to,  nie ma uczucia wilgoci na skórze, a wełna zapewni nam ciepło nawet gdy jest wilgotna.

 

ODDYCHAJĄCE właściwości wełny

Naturalna wełna potrafi doskonale reagować na zmiany temperatury, dlatego potocznie mówi się, że w zimie grzeje, a w lecie chłodzi. Dzięki drobnym kieszonkom powietrza pomiędzy włóknami jest bardzo przewiewna. Wchłania i odparowuje wodę, dzięki czemu idealnie reguluje temperaturę ciała. Produkty z naturalnej wełny  są szczególnie polecane dla osób, które często budzą się w nocy z powodu zapocenia i przegrzania ciała pod syntetycznymi pościelami. Dzięki przewiewności i zapewnieniu optymalnej temperatury podczas snu unikamy częstych przebudzeni, a tym samym nasz organizm lepiej regeneruje się w nocy.

 

ANTYALERGICZNE właściwości wełny

Wyroby z naturalnej wełny są szczególnie polecane osobom uczulonym na kurz i roztocza. Wełna ma właściwości antyalergiczne, ponieważ nie gromadzi się w niej kurz i nie rozwijają roztocza. Ta wyjątkowa właściwość jest wspierana przez obecność lanoliny na wełnie czyli naturalnego tłuszczu zwierzęcego. Podstawową rolą lanoliny jest ochrona wełny przed wnikaniem zabrudzeń i drobinek kurzu. Tym samym na wełnie tworzy się środowisko nieprzyjazne dla zabrudzeń. Dlatego wyroby wełniane są idealne dla alergików.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.