Wełna z wielbłąda - wybór dla wymagających

Wełna wielbłądzia a wełna owcza

Wełna z wielbłąda ma podobne właściwości co włókna wełny owczej. Oba rodzaje tkanin wykazują doskonałe właściwości termoregulacyjne, pomagając zachować stałą temperaturę ciała niezależnie od warunków panujących dookoła. Świetnie pochłaniają również wilgoć, chroniąc przed nadmierną potliwością, przed przegrzaniem i przeziębieniem.

Zarówno wełna z wielbłąda, jak i z owcy, zawiera lanolinę i zapewnia mikro-masaż usprawniający krążenie. Są idealne dla alergików i dla osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa, bóle reumatyczne oraz zwyrodnienia stawów. Dbają o regenerację po treningu, a także przedłużają efekt cieplny po rehabilitacji. Mają także zdolność do eliminowania z powietrza szkodliwych jonów dodatnich.

wełna z wielbłąda

Czym zatem różni się wełna wielbłądzia od wełnianej. Z pewnością wełna z wielbłąda jest bardziej trwała, co wynika z bardziej ekstremalnych warunków życia tych zwierząt. Posiadają one podwójne włosie, które sprawia, że włókna wełniane są cieplejsze, bardziej odporne na działanie warunków zewnętrznych i mniej rozciągliwe. Jednocześnie zachowują delikatność charakterystyczną dla produktów wełnianych.

Wełna z wielbłąda – dla kogo?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: wełna z wielbłąda to najlepszy wybór dla wymagających osób, dla których dbanie o zdrowie jest najważniejsze. Szczególnie jest ona zalecana:

  • Alergikom – dzięki wysokiej higroskopijności, czyli zdolności do pochłaniania wilgoci, a także dzięki wysokiej zawartości lanoliny o właściwościach przeciwbólowych i przeciwzapalnych, wełna z wielbłąda tworzy nieprzyjazne środowisko dla roztoczy i bakterii.
  • Sportowcom – włókna wełniane zapewniają delikatny masaż skóry, sprzyjający odprężeniu, usunięciu napięć i dolegliwości bólowych. Wełna z wielbłąda poprawia krążenie, doskonale rozgrzewając mięśnie przed wysiłkiem fizycznym. Po skończonym treningu pozwala natomiast stopniowo przywrócić optymalną temperaturę ciała. Dzięki zdolności do eliminowania jonów dodatnich zapewnia ponadto lepszy odpoczynek, sprzyjający regeneracji – tak ważnej dla osób aktywnych fizycznie. To dlatego sportowcom zaleca się pościel z wielbłądziej wełny.
  • Osobom z dolegliwościami – wełna z wielbłąda znacząco poprawia jakość życia osób cierpiących na bóle reumatyczne oraz schorzenia kręgosłupa. Lanolina zmniejsza dolegliwości bólowe, a włókna wełniane ogrzewają stawy, kręgi i mięśnie przynosząc wyraźną ulgę. Dodatkowo produkty z wełny wielbłądziej są bardzo stabilne, zapewniając odpowiednie podparcie dla karku, szyi i głowy.

wełna wielbłądzia właściwości

Cechy charakterystyczne wełny z wielbłąda

Wspaniałe zdrowotne właściwości, jakie zawdzięczamy wielbłądziej wełnie, wynikają z ich budowy. Cechuje je:

  • wysoka elastyczność i sprężystość, sprawiająca, że wełniane włókna błyskawicznie powracają do pierwotnego stanu po rozciągnięciu lub zgnieceniu,
  • trwałość nawet do 70% wyższa niż w przypadku wełny owczej – to naprawdę produkt na lata,
  • karbikowatość, czyli naturalna falistość i skręt włosa z wolną przestrzenią pomiędzy włóknami,
  • doskonała izolacyjność cieplna,
  • higroskopijność, umożliwiająca wchłonięcie wilgoci do 30% własnej masy.

Chcesz poprawić jakość swojego życia? Wybierz produkty z wełny wielbłądziej!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.