Naturalna wełna na reumatyzm

Wełna przynosi ulgę w reumatyzmie

Każdy, kto korzysta z produktów z naturalnej wełny wie, że naturalna wełna uzdrawia, uśmierza ból i pozytywnie oddziałuje na otoczenie. Te lecznicze właściwości znane są ludziom od tysięcy lat! Wełna ochrania mięśnie, łagodzi urazy i pomaga przy regeneracji, przyspieszając proces leczenia. Często wełnę wykorzystuje się przy rehabilitacji i fizjoterapii by przedłużyć efektu cieplny wywołany zabiegami.

Skąd biorą się właściwości lecznicze wełny?

To całkiem prosta sprawa! Wełna posiada szereg właściwości, które mogą się przysłużyć w walce z reumatyzmem. Zacznijmy od tego, że naturalna wełna charakteryzuje się bardzo wysoką zawartością lanoliny, która działa przeciwbólowo. Materiał zapewnia delikatny masaż - wełniane włókna nieustannie oddziałują na skórę i mięśnie, dzięki czemu te są lepiej ukrwione. Higroskopijność ogranicza potliwość i zapewnia optymalną temperaturę ciała, a do tego skutecznie chroni przed bakteriami, roztoczami i innymi szkodliwymi substancjami. Kolejną zaletą wełny naturalnej jest izolacyjność cieplna, dzięki której wełna przedłuża efekt cieplny, relaksując mięśnie i poprawiając krążenie krwi.

Sprawdź nasze produkty z naturalnej leczniczej wełny w zakładce SPORT I REHABILITACJA.

Przy jakich schorzeniach reumatycznych pomoże wełna?

Wyroby wełniane można stosować we wspomagającym leczeniu i rehabilitacji różnych schorzeń. Wełna będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem jeśli cierpisz na:

  • choroby układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej
  • przykurcze mięśniowe
  • stany pourazowe narządu ruchu
  • nerwobóle, zapalenia nerwów obwodowych, rwa kulszowa i ramienna, polineuroterapia
  • choroby naczyń obwodowych
  • zaburzenia termoregulacji
  • profilaktyka odleżyn
  • zastosowanie w termoterapii, w celu przedłużenia efektu cieplnego, np. po masażu.

W jaki sposób wykorzystać wełnę przy reumatyzmie?

Opcji jest naprawdę wiele! Wieczorem możesz okryć się wełnianym kocem z merynosa czy alpaki, a w ciągu dnia lub podczas zabiegów korzystać z pasów rehabilitacyjnych. Wystarczy, że nałożysz pas lędźwiowy, pas barkowy czy pas kolanowy na bolące miejsce, a wełna pomoże w walce z bólem i usunie napięcie. Na zmęczone i przepracowane stopy polecamy także ciepłe bambosze lub laczki.

Ulżyj swoim mięśniom, sprawdź nasze pasy i ocieplacze w zakładce SPORT I REHABILITACJA.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.